Kde sa vyrábajú kabelky zo zipsu

Kde sa vyrábajú kabelky zo zipsu
18. marca 2016 Veronika Hladíková

Kde sa vyrábajú kabelky zo zipsu

Pred prvým stretnutím s majiteľmi značky GhostZip sme ja a moja PR manažérka Mia boli plné všakovakých pocitov. Otázky nám vírili hlavou, keď sa miešalo napätie, vzrušenie a očakávanie.

Pri hotelových raňajkách sme riešili poslednú stratégiu pracovného rokovania, no vnútorne som pociťovala najmä neistotu – kam idem, s kým sa stretnem, ako vyzerá výroba kabeliek, budú mať dostatok nápadov na nové kolekcie?

Prvý dojem

Stretnutie s majiteľmi značky, Talianmi Paulom a Maurom, bolo nesmierne príjemné. Prvotné pocity strachu, keď som sa samej seba pýtala, či som vôbec urobila dobre, pominuli hneď, ako sme vošli do malebného prostredia výrobne GhostZip na Via Dante v Miláne. Na prvý pohľad úzke dvere a okno s výkladom, cez ktoré bolo možné pozorovať ženy sediace pri šijacích strojoch, sa otvorením dverí premenilo na závan ducha GhostZip.

Usmiati Taliani nás privítali s priateľským očakávaním.

Všetko je možné…

Krabice plné zipsov rôznych farieb, v hlave nápady na jednotlivé kolekcie, v sklade kopec kabeliek rozličného strihu a na okennej parapete si leňošil veľký kocúr. Zamilovala som sa. Okrem toho, že všade okolo boli samé kabelky, nápady, kreativita, zápal a vášeň sa ľahúčko vznášali vzduchom.

Aj vy môžete spoznať výrobu

Výroba je dostupná verejnosti, takže kedykoľvek budete v Miláne, vyberte sa do prímestskej časti  Sesto san Giovanni a pokojne nakuknite. GhostZip Taliansko zamestnáva mladých ľudí, ktorí stratili alebo nemali prácu, dáva príležitosť študentom a buduje tím profesionálov, ktorí však nestrácajú rodinného ducha.

Oproti výrobni, na tej istej malebnej ulici, sa nachádza malý showroom GhostZip v Miláne, ktorý je otvorený v pracovných dňoch. Tu sa dajú objavovať vždy najnovšie kúsky aktuálnej kolekcie, ale aj netradičné spracovanie zipsových lámp alebo sedenia, ktoré sa dá napríklad využiť na záhradu pre deti. Showroom značky GhostZip, ale aj útulná výrobňa sú plné nápadov na zipsové kabelky a módne doplnky zo zipsu. Veľkovýroba je roztrúsená do viacerých fabrík v okolí Milána, no najzložitejšie diely módnych doplnkov sa robia práve v Miláne.

Nazrieť do „kuchyne“ značky, spoznať modely a skice nasledujúcich kolekcií, ale aj fantastické návrhy čakajúce na svoju príležitosť sú pre ženu ako som ja, plnú kreatívnych myšlienok, motivácie a nadšenia, jednoducho balzamom na dušu!

Komentáre (0)

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*